To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Horsepower | 1 HP |
|---|---|
| Material | stainless steel |
| Output | 40 racks per hour |
| Product Type | dishwasher |
| Safety and Compliance | cULus, ENERGY STAR, NSF |
| Temperature Control | low temperature |
| Width | 25-3/4" |
| Vendor Name | CMA Dishmachines |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 928413904 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 25.75 cm |
| Item Height | 56 cm |
| Item Depth | 25.75 cm |
| Item Weight | 269 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dishwasher, Door Type |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









