To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 23" x 33", 35.5"W x 23.25"D x 36"H |
|---|---|
| Capacity | (7) 23" x 33" screens |
| Depth | 23.25" |
| Design | end load |
| Features | Made in USA |
| Height | 36" |
| Material | aluminum |
| Product Type | donut screen rack |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 35.5" |
| Vendor Name | Channel Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 35.5 cm |
| Item Height | 36 cm |
| Item Depth | 23.25 cm |
| Item Weight | 30 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Donut Screen Rack |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









