To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Number of Sections | 3 section |
|---|---|
| Product Type | french fry warmer |
| Safety and Compliance | CE, cUL, NSF |
| Vendor Name | Carter-Hoffmann |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 60060 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 17.56 cm |
| Item Height | 17.75 cm |
| Item Depth | 29 cm |
| Item Weight | 67 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | French Fry Warmer |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









