To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | (1) 1/3 size pan, (8) 1/6 size pans, 1 full size pan |
|---|---|
| Control Type | electronic control |
| Design | reversible |
| Door Type | reversible door |
| Installation Type | bottom mount |
| Material | stainless steel |
| Number of Shelves | 2 shelves |
| Product Type | sandwich prep |
| Refrigerant Type | R290 |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 17.38 cm |
| Item Height | 37 cm |
| Item Depth | 41.12 cm |
| Item Weight | 214 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Standard Top Sandwich Prep Tables |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









