To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Design | countertop |
|---|---|
| Installation Type | side mount |
| Material | stainless steel |
| Product Type | refrigerated prep table |
| Refrigerant Type | R290 |
| Temperature Control | electronic temperature control |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 50.12 cm |
| Item Height | 11 cm |
| Item Depth | 16 cm |
| Item Weight | 108 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerated Countertop Prep. Station, Refrigerated Prep Tables |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









