To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Product Type | chef base, chef base refrigerator |
|---|---|
| Vendor Name | Atosa USA |
| Amps | 2.3 amps |
| Area | 12" x 20" , 35-5/8"W x 33"D x 26-3/5"H |
| Depth | 33" |
| Height | 26-3/5" |
| Horsepower | 1/7 HP |
| Material | stainless steel |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Voltage | 115v |
| Width | 35-5/8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | 36" CHEF BASE |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









