To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Design | backsplash |
|---|---|
| Door Type | self-closing door |
| Handle | recessed handle |
| Material | stainless steel |
| Product Type | refrigerated worktop |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 30 cm |
| Item Height | 38 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Item Weight | 195 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Worktop Refrigerators with Backsplash |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









