To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | electronic control |
|---|---|
| Installation Type | bottom mount |
| Material | stainless steel |
| Number of Doors | 3 doors |
| Number of Shelves | 9 shelves |
| Product Type | refrigerator |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92821 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 84 cm |
| Item Height | 85 cm |
| Item Depth | 33 cm |
| Item Weight | 665 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









