To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Blade Style | high carbon |
|---|---|
| Color | red |
| Fits Brand | Dexter-Russell |
| Fits Model | nan |
| Handle | red handle |
| Material | high-carbon steel |
| Product Type | bread knife |
| Style | scalloped |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 3.88 cm |
| Item Height | 0.62 cm |
| Item Length | 15 |
| Item Weight | 0.41 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Kitchen Supplies, Cooking Tools, Cutlery |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









