To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | clear |
|---|---|
| Features | built-in sharpener |
| Material | aluminum, carbon steel, rubber |
| Product Type | meat slicer |
| Vendor Name | Adcraft - Admiral Craft Equipment |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 840342800315 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 20 cm |
| Item Height | 16.5 cm |
| Item Depth | 17 cm |
| Item Weight | 32 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Meat Slicer |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









