To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 10-5/6"L x 6-5/16"W x 2-1/2" deep |
|---|---|
| Depth | 2-1/2" |
| Features | anti-jam |
| Length | 10-5/6" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | steam table pan |
| Safety and Compliance | NSF |
| Size | 1/4 size |
| Thickness | 22 gauge |
| Width | 6-5/16" |
| Vendor Name | Adcraft - Admiral Craft Equipment |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 646563052010 |
| Shipping Origin | 33610 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 6.31 cm |
| Item Depth | 2.5 cm |
| Item Length | 10.83 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Steam Table Pan, Stainless Steel |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









