To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 6-14L x 6-58W x 11-12H |
|---|---|
| Capacity | 68 oz. |
| Color | clear |
| Durability and Resistance | break-resistant, dishwasher safe, heat resistant |
| Height | 11-1/2" |
| Length | 6-1/4" |
| Material | plastic, tritan |
| Product Type | blender container |
| Safety and Compliance | BPA free |
| Width | 6-5/8" |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169130934 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 6.62 cm |
| Item Height | 11.5 cm |
| Item Length | 6.25 |
| Item Weight | 0.99 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Blender Container |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









