To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 3-1/4 oz. |
|---|---|
| Color | purple |
| Diameter | 2.5" dia |
| Handle | plastic handle |
| Material | plastic, stainless steel |
| Product Type | ice cream disher |
| Safety and Compliance | allergen free, NSF |
| Size | 12 |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 36 |
| Packed By | 36 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642059642 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 13.58 cm |
| Item Height | 11.22 cm |
| Item Depth | 20.08 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.27 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Disher, Standard Round Bowl |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









