To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 18" x 24" x 1/2" |
|---|---|
| Color | green |
| Durability and Resistance | dishwasher safe |
| Material | co-polymer, rubber |
| Product Type | cutting board |
| Safety and Compliance | BPA free, NSF |
| Shape | rectangular |
| Thickness | 1/2" |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642004925 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18 cm |
| Item Height | 0.62 cm |
| Item Depth | 24.61 cm |
| Item Length | 24 |
| Item Weight | 7.28 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cutting Board, Plastic |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









