To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 10.4" W x 22.9" D x 9/16" Thick |
|---|---|
| Depth | 22.9" |
| Power Type | electric |
| Product Type | hood |
| Thickness | 9/16", 9/16" thick |
| Width | 10.4" |
| Vendor Name | Vulcan |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 10.4 cm |
| Item Height | 17.97 cm |
| Item Depth | 22.9 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Giddle Clamshell Hood |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









