To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 12 x 20 x 2-1/2, 18" x 26" x 1" |
|---|---|
| Capacity | (10) 12"x20" Pans, (5) 18"x26" Sheet Pans |
| Control Type | electronic controls |
| Design | mobile, undercounter |
| Material | stainless steel |
| Product Type | heated cabinet |
| Safety and Compliance | cULus, UL |
| Thickness | 20 gauge |
| Vendor Name | Vulcan |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 41017 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 27.25 cm |
| Item Height | 30.5 cm |
| Item Depth | 33 cm |
| Item Weight | 173 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Heated Cabinet, Mobile |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









