To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 4 quarts |
|---|---|
| Diameter | 7-1/4" dia |
| Features | Made in USA |
| Handle | tubular handle |
| Height | 6-1/8" |
| Product Type | urn cup |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 4 |
| Packed By | 4 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419039906 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Height | 6.12 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Coffee / Tea Brewer Urn Cups |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









