To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 8 quart |
|---|---|
| Depth | 5" |
| Diameter | 13.5" dia |
| Material | stainless |
| Product Type | mixing bowl |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419101429 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Depth | 5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Mixing Bowl, Metal |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









