To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 8" x 9" |
|---|---|
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Features | Made in USA, with handle |
| Height | 26" |
| Material | cast iron, enamel coated |
| Product Type | juicer |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419101184 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Height | 26 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Juicer, Lever / Crank Type |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment








