To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 20"W x 15"D x 7"deep |
|---|---|
| Color | blue |
| Depth | 15", 7" |
| Durability and Resistance | dishwasher safe, freezer safe |
| Features | Made in USA |
| Handle | molded-in handles |
| Material | polyethylene |
| Product Type | food storage boxes |
| Safety and Compliance | HACCP, NSF |
| Width | 20" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419886203 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 6 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 20 cm |
| Item Depth | 15 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Food Storage Container, Box |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









