To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Product Type | cook oven |
|---|---|
| Voltage | 240V |
| Vendor Name | TurboChef |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 75007 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 21.17 cm |
| Item Height | 23 cm |
| Item Depth | 29.98 cm |
| Item Weight | 185 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Rapid Cook Oven |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









