To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 15 amps |
|---|---|
| Design | reach-in |
| Number of Doors | 4 doors |
| Product Type | refrigerator |
| Vendor Name | Turbo Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 66.88 cm |
| Item Height | 84.25 cm |
| Item Depth | 45.63 cm |
| Item Weight | 802 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | PRO SERIES - Reach in refrigerator |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









