To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 27"W x 29"D x 66"H |
|---|---|
| Design | roll-in |
| Door Type | stainless steel |
| Features | Made in USA |
| Height | 66" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | heated cabinet |
| Safety and Compliance | cULus, UL |
| Voltage | 208-240V |
| Wattage | 4.0 kW |
| Width | 68 |
| Vendor Name | True Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 63366 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 68 cm |
| Item Height | 66 cm |
| Item Depth | 34.75 cm |
| Item Weight | 760 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Heated Cabinet, Roll-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









