To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| BTU | 190000 Btu |
|---|---|
| Number of Burners | 2 burners |
| Product Type | range |
| Temperature Control | 48" Thermostatic Griddle |
| Vendor Name | Southbend |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 27526 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60.75 cm |
| Item Height | 59.5 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Item Weight | 1075 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | S-Series Non-Clog Burner Griddle Standard Oven |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









