To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Depth | Bakery Depth |
|---|---|
| Power Type | electric |
| Product Type | convection oven |
| Voltage | 240V |
| Wattage | 15kW, 7.5KW |
| Vendor Name | Southbend |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 27526 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 38 cm |
| Item Height | 64.8 cm |
| Item Depth | 38.5 cm |
| Item Weight | 1040 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Freestanding Electric Convection Ovens |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









