To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 54"W x 32"D x 79-1/2"H |
|---|---|
| Color | white |
| Compressor Style | self-contained |
| Control Type | digital |
| Depth | 32" |
| Door Type | glass doors |
| Height | 79-1/2" |
| Installation Type | bottom mounted refrigeration |
| Material | epoxy coated, powder coated steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Sections | two-section |
| Number of Shelves | 8 shelves |
| Product Type | refrigerated merchandiser |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | CE, cULus, ENERGY STAR, UL, UL EPH Classified |
| Temperature Control | electronic thermostat with digital display |
| Volume | 49 cu. ft. |
| Width | 54" |
| Vendor Name | Serv-Ware |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28504 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 54 cm |
| Item Height | 79.5 cm |
| Item Depth | 32 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Merchandiser |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









