To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 30-1/2" W x 30" D x 22" H |
|---|---|
| Depth | 30 |
| Design | open base |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Features | Made in USA |
| Height | 22" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | equipment stand |
| Width | 30-1/2" |
| Vendor Name | Royal Range of California |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 91752 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 30.5 cm |
| Item Height | 22 cm |
| Item Depth | 30 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand, for Countertop Cooking |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









