To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 16"W x 15"D x 14"H |
|---|---|
| Depth | 15", 6" |
| Flow Rate | 1.0 GPM |
| Height | 14" |
| Installation Type | splash mount |
| Product Type | hand sink |
| Width | 16" |
| Vendor Name | Krowne Metal |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 822196686826 |
| Shipping Origin | 7470 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 16 cm |
| Item Height | 14 cm |
| Item Depth | 15 cm |
| Item Weight | 18 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Hand Sinks |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









