To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 123-1/4"W x 29-1/2"D x 44-1/16"H |
|---|---|
| Backsplash | 10"H boxed backsplash |
| Compartments | 2-compartments |
| Depth | 29-1/2" |
| Design | backsplash |
| Height | 44-1/16" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | sink |
| Safety and Compliance | CSA-Sanitation, NSF |
| Width | 123-1/4" |
| Vendor Name | John Boos |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 662969447328 |
| Shipping Origin | 624012899 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 123.25 cm |
| Item Height | 44.06 cm |
| Item Depth | 29.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink, (2) Two Compartment |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









