To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Design | undercounter |
|---|---|
| Features | chemical pump included |
| Horsepower | 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Output | 20 racks per hour |
| Product Type | dishwasher |
| Safety and Compliance | ENERGY STAR, ETL, ETL-Sanitation |
| Temperature Control | high temperature |
| Wattage | 4W |
| Width | 24-1/4" |
| Vendor Name | Jackson WWS |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 40734 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24.25 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dishwasher, Undercounter |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









