To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 30-1/8"W x 29-1/2"D x 68-1/2"H |
|---|---|
| Depth | 29-1/2" |
| Height | 68-1/2" |
| Horsepower | 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Output | 39 racks per hour |
| Product Type | dishwasher |
| Safety and Compliance | cETLus, ENERGY STAR, ETL-Sanitation |
| Temperature Control | low temperature |
| Width | 30-1/8" |
| Vendor Name | Jackson WWS |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 40734 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 30.12 cm |
| Item Height | 68.5 cm |
| Item Depth | 29.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dishwasher, Door Type |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









