To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 72" W x 24" D |
|---|---|
| Depth | 31 |
| Design | countertop |
| Features | removable grease component |
| Material | stainless steel, steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | griddle |
| Safety and Compliance | CE, cETLus, ETL-Sanitation |
| Temperature Control | thermostatic |
| Thickness | 1/2" |
| Width | 4", 72" |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 72 cm |
| Item Height | 14 cm |
| Item Depth | 31 cm |
| Item Weight | 811 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Griddle, Electric, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









