To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | (2) 3.2 gallon bowl |
|---|---|
| Horsepower | 0.85 HP |
| Product Type | beverage dispenser |
| Safety and Compliance | CE, cETLus, ETL-Sanitation, UL |
| Voltage | 115v |
| Wattage | 020 watts |
| Vendor Name | Icetro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15.6 cm |
| Item Height | 35.4 cm |
| Item Depth | 18.5 cm |
| Item Weight | 114.7 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Slush Machine |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









