To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Compressor Style | self-contained |
|---|---|
| Cooling | air-cooled |
| Ice Type | Flake-Style |
| Material | stainless steel |
| Output | 540 lb/24 hours |
| Product Type | ice maker |
| Safety and Compliance | cULus, ENERGY STAR, NSF |
| Vendor Name | Ice-O-Matic |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 05003117000 |
| Shipping Origin | 80239 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 21 cm |
| Item Height | 27 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Item Weight | 205 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Maker, Flake-Style |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









