To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 5.0 amps |
|---|---|
| Area | 12.60"W x 14.96"D x 2.95"H |
| Color | clear |
| Depth | 14.96" |
| Design | countertop |
| Features | adjustable |
| Height | 2.95" |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | food packaging machine |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 400 watts |
| Width | 12.60" |
| Vendor Name | Hamilton Beach |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 040094936151 |
| Shipping Origin | 38654 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 12.6 cm |
| Item Height | 2.95 cm |
| Item Depth | 14.96 cm |
| Item Weight | 93.5 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Food Packaging Machine |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









