To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 12"W x 24"D |
|---|---|
| Depth | 24", 6" |
| Design | perforated, underbar |
| Material | paper, plastic, stainless steel |
| Product Type | sink unit |
| Safety and Compliance | ETL-Sanitation |
| Width | 12", 9-1/4" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 486049700 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 12 cm |
| Item Height | 37 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Item Weight | 75 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Underbar Sink Units |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









