To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 11-1/2" x 8-1/2" |
|---|---|
| Color | black |
| Depth | 2-3/4" |
| Durability and Resistance | break-resistant, dishwasher safe |
| Material | polypropylene |
| Product Type | basket |
| Safety and Compliance | BPA free |
| Shape | rectangular |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845125726 |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Weight | 0.6 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Basket, Tabletop, Plastic |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









