To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 15.3"L x 14"W |
|---|---|
| Capacity | 118.3 oz. |
| Color | black |
| Depth | 3.1" |
| Length | 15.3" |
| Material | cast aluminum, resin |
| Product Type | shell bowl |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 14" |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 14 cm |
| Item Depth | 3.1 cm |
| Item Length | 15.3 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Shell Bowl |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









