To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | terra cotta |
|---|---|
| Depth | 1-1/2" |
| Diameter | 12" dia. |
| Durability and Resistance | dishwasher safe |
| Material | polypropylene |
| Product Type | fast food basket |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 dozen |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845168297 |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | dozen |
| Case Pack By | dozen |
| Item Weight | 8.8 kg |
| Priced By | dozen |
| Vendor Category | Basket, Fast Food |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









