To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Material | stainless steel |
|---|---|
| Product Type | corer / peeler |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 6 cm |
| Item Height | 2 cm |
| Item Length | 6.5 |
| Item Weight | 0.18 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment, Food Prep Equipment, Peelers and Coring Tools |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









