To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 5.62 amps |
|---|---|
| Area | 48"W x 21"D x 64-1/2"H |
| Color | chrome-plated |
| Control Type | infinite controls |
| Depth | 21" |
| Features | adjustable feet, adjustable legs, adjustable undershelf, infrared |
| Height | 64-1/2" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | pizza table |
| Safety and Compliance | NSF, UL |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 675 watts |
| Width | 48" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 48 cm |
| Item Height | 64.5 cm |
| Item Depth | 21 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Pizza Holding Table |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









