To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 18"W x 19"D x 36-1/2"H |
|---|---|
| Backsplash | 7-1/2"H backsplash |
| Depth | 19" |
| Diameter | 16" diam |
| Height | 36-1/2", 7-1/2" |
| Legs | |
| Material | glass, stainless steel |
| Number of Racks | 3 racks |
| Product Type | glass rack storage unit |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 18" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18 cm |
| Item Height | 36.5 cm |
| Item Depth | 19 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Underbar Glass Rack Storage Unit |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









