To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 12.1 Amps |
|---|---|
| Area | 12" x 20" |
| Color | black, clear |
| Design | portable |
| Material | polycarbonate, stainless steel, steel, vinyl |
| Product Type | carving station unit |
| Safety and Compliance | NSF, UL |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 1.45 kW |
| Width | 33" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 33 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Carving Station Unit |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









