To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 25-3/8"W x 25"D |
|---|---|
| Backsplash | 8"H backsplash |
| Compartments | 1 compartment |
| Depth | 13-3/8", 25" |
| Design | backsplash |
| Material | 304 stainless steel |
| Product Type | utility sink |
| Width | 24", 25-3/8" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 7 |
| Packed By | 7 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 7 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 25.38 cm |
| Item Depth | 25 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink, (1) One Compartment |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









