To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Height | 66", tall, tall |
|---|---|
| Width | 21"-30", 25-1/4" |
| Features | chemical pump included, chemical pump included, cULus, ENERGY STAR, ETL-Sanitation, low temp, self-cleaning |
| Style | door type |
| Depth | 25-1/4" |
| Output | 40 racks per hour, 40 racks/hr |
| Product Type | dishwasher, dishwasher |
| Vendor Name | CMA Dishmachines |
| Area | 25-1/4"W x 25-1/4"D x 66"H |
| Horsepower | 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Safety and Compliance | cULus, ENERGY STAR, ETL-Sanitation |
| Temperature Control | low temperature |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | ea |
| Uom | ea |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 928413904 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Dishwasher, Door Type |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









