To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Features | booster heater included, chemical pump, chemical pump included, cULus, ENERGY STAR, NSF |
|---|---|
| Style | undercounter |
| Output | 30 racks/hour, 30 racks/hr |
| Product Type | glass washer, glass washer |
| Vendor Name | CMA Dishmachines |
| Area | 19-3/4" x 19-3/4", 24"W x 25"D x 39"H |
| Depth | 25" |
| Design | undercounter |
| Height | 39" |
| Horsepower | 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Safety and Compliance | cULus, ENERGY STAR, NSF |
| Temperature Control | digital temperature control |
| Width | 24" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | ea |
| Uom | ea |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 ea |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Glasswasher |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









