To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 10x20, 36.25"H x 18.375"D x 27"W. |
|---|---|
| Depth | 18.375" |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Height | 36.25" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | open dispenser |
| Thickness | 12 gauge |
| Width | 27" |
| Vendor Name | Carter-Hoffmann |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 60060 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 27 cm |
| Item Height | 36.25 cm |
| Item Depth | 18.38 cm |
| Item Weight | 100 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Wash Rack Dispenser |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









