To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | (120) covered plates up to 10.5" diameter |
|---|---|
| Design | mobile |
| Door Type | single door |
| Features | insulated |
| Material | stainless steel |
| Product Type | heated cabinet |
| Safety and Compliance | cUL, UL |
| Temperature Control | thermostatically controlled |
| Vendor Name | Carter-Hoffmann |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 600604446 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 50.75 cm |
| Item Height | 54 cm |
| Item Depth | 30.5 cm |
| Item Weight | 356 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Heated Cabinet, Banquet |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









