To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| BTU | 120000 BTUs |
|---|---|
| Depth | 36", 43" |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Features | insulated, stackable, steel interiors stackable |
| Height | 55" |
| Legs | stainless steel |
| Material | aluminized steel, stainless steel |
| Oven Type | deck-type |
| Power Type | liquid propane |
| Product Type | pizza oven |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL |
| Thickness | 2" |
| Width | 60", 78" |
| Vendor Name | Bakers Pride |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 887331000000 |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 78 cm |
| Item Height | 55 cm |
| Item Depth | 43 cm |
| Item Weight | 1338 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Deck Pizza Ovens |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









