To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Design | countertop |
|---|---|
| Height | 13 |
| Material | cast iron, stainless steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | charbroiler |
| Width | 60" |
| Vendor Name | Bakers Pride |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 72 cm |
| Item Height | 13 cm |
| Item Depth | 35.5 cm |
| Item Weight | 950 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Charbroiler, Gas, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









